Logowanie

Pójdźcie, błogosławieni Ojca mego, odziedziczcie Królestwo, przygotowane dla was od założenia świata. Albowiem łaknąłem, a daliście mi jeść, pragnąłem, a daliście mi pić, (...), byłem nagi, a przyodzialiście mnie, (...). Mat.25.34-46

SUNRISE - adopcja na odległość - to akcja, w której mamy przyjemność brać udział. Polega ona na sponsorowaniu dzieciom z Ugandy wyżywienia, szkoły i opieki medycznej. Sunrise oznacza „wschód słońca” co w przekładzie na rzeczywistość w Ugandzie oznacza szansę na nowy, błogosławiony rozdział w życiu dzieci, które poprzez śmierć rodziców zostały pozbawione opieki i wszelkiej pomocy. Akcja została rozpoczęta ok. 20 lat temu przez małżeństwo ze Szwecji i bardzo prężnie rozwija się aż do dziś. Cieszymy się, że poprzez tę inicjatywę możemy dzielić się miłością, modlitwą i darami materialnymi z potrzebującymi tak jak nakazał to nam nasz Pan – Jezus Chrystus.

Kilka osób z naszego kościoła już dołączyło do tego projektu. Zachęcamy Ciebie, abyś zapoznał się z działalnością misji "Sunrise", więcej informacji znajdziesz na stronie Sunrise Polska. Jeżeli chciałbyś dołączyć się do akcji w Białymstoku prosimy skontaktuj się z koordynatorem Tomaszem Trojanowskim email.

Poniżej zamieszczamy informacje o dzieciach, które adoptowaliśmy. Oto trójka „naszych” dzieci:


Nansikombi Hadijah (Uganda) Joshua Bukenya (Uganda) Nassimbwa Zakia (Uganda)
dziewczynka, 11 lat chłopiec, 13 lat dziewczynka, 12 lat

Sytuacja rodzinna: Mama i tata zmarli na AIDS. Hadijah mieszka z rodziną ze strony ojca. Dziewczynka mieszka w internacie szkolnym. Jest w trzeciej klasie szkoły podstawowej i uczy się przeciętnie. Ulubionym przedmiotem jest j.angielski. W klasie jest 44 uczniów. Naukę rozpoczyna o 7.30, a kończy o 16.00. Dodatkowo uczestniczy w zajęciach sportowych.

 

 

 

 

 

 

Ulubione jedzenie: banany i mięso
Najlepsze zajęcie: gra w piłkę nożną
Plany na przyszłość: jeszcze nie wie.
Sytuacja rodzinna: Ojciec chłopca zmarł na AIDS. Mama jest chora, a Joshua pomaga jej. Razem gotują posiłki i sprzedają, aby mieć pieniądze na utrzymanie. Jest w pierwszej klasie szkoły ponadpodstawowej. Naukę rozpoczyna o 7.30, a kończy 17.00. W jego klasie jest 135 uczniów, a w całej szkole 1000. Ulubionym przedmiotem jest j. angielski. Dodatkowo uczestniczy w zajęciach sportowych.

 

 

 

Miejsce zamieszkania: Makerer
Sytuacja rodzinna: Rodzice zmarli na AIDS. Po ich śmierci Zakia zamieszkała z babcią ze strony taty. Babcia straciła męża oraz kilkoro swoich dzieci z powodu AIDS. Z ostatnich informacji wynika, że dziewczynka mieszka w internacie szkolnym. Obecnie jest w czwartej klasie szkoły podstawowej. Naukę rozpoczyna o 7.30, a kończy o 16.00. W klasie jest 45 uczniów. Ulubionym przedmiotem dziewczynki jest j .angielski, a wyniki w nauce ma bardzo dobre . Jest zdrowa. Jej ulubionym zajęciem jest zabawa z przyjaciółmi.